You are currently viewing MAMO, KUPIŁEM SOBIE MOTOR…

MAMO, KUPIŁEM SOBIE MOTOR…

Jak zareagowali twoi najbliżsi, kiedy dowiedzieli się, że zamierzasz, a może już kupiłeś motocykl? Pewnie nie byli zachwyceni? Nic dziwnego, skoro stereotypowe postrzeganie motocyklisty nie należy do najbardziej pozytywnych. Dawcy organów, szaleńcy, banda brawurowych chłoptasiów – i na takie określenia można często się natknąć. Nic więc dziwnego, że rodzice, mężowie, żony, przyjaciele, sąsiedzi i wszystkie ciotki będą się martwić, jeśli tylko gdzieś w oddali usłyszą ryk silnika, bo oczami wyobraźni będą już widzieć najgorsze. To bywa bardzo denerwujące, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że takie zamartwianie się najczęściej wypływa z jak najlepszych intencji i troski. Więc zamiast irytować się, odjeżdżać z piskiem opon i wzdychać ciężko, lepiej jest objaśnić, co takiego jest fascynującego w jeździe motocyklem, że nie możesz się temu oprzeć. Czasami trzeba używać do tego przemyślnych sposobów, żeby przekonać innych ludzi do swoich racji.

Na pewno nie należy ukrywać, że zacząłeś jeździć, a zdarza się to częściej, niż można by przypuszczać. Kiedy bliscy zaczną podejrzewać, że coś przed nimi ukrywasz, nie tylko będzie to dla nich bardzo przykre, ale sam ukażesz się w jak najgorszym świetle. Co tu jest w końcu do ukrycia? Będą czuć się pominięci, a ich wyobraźnia działać zacznie na najwyższych obrotach, imaginując sobie rzeczy znacznie gorsze niż niewinne przejażdżki na motocyklu. Jeśli jednak domyślą się, o co chodzi, też będą zamartwiać się tym, że leżysz gdzieś na poboczu, krwawiąc. Wyobraźnia zawsze podsuwa najgorsze rozwiązania. Zamiast więc dać bliskim pole do popisu, lepiej powiedzieć całą prawdę, uwodnić im, że jest się dobrym kierowcą. Być może nie wiedzą nic o motocyklowym świecie, więc trzeba ich do niego powoli wprowadzić: opowiedzieć o kursie jazdy, o odzieży ochronnej, o jakiej marzymy, i dlaczego jazda to taka wielka frajda i spełnienie marzeń. Opowiedz, jak czujesz się na motocyklu. Zrobisz tym samym przysługę samemu sobie, bo dzielenie się wiedzą z kim ś innym, gruntuje dodatkowo naszą.

Nie denerwuj się jednak, że bliscy przerywają ci ciągle dodatkowymi pytaniami, słowami krytyki czy zamartwianiem się, Wysłuchaj nawet tego, co mają do powiedzenie kompletni laicy, ale którzy mają w zanadrzu jakąś pikantną i groźną historyjkę, która przytrafiła się bratu kuzynki z drugiej linii byłej sąsiadki. Daj im wyrzucić z siebie całą tą frustrację i zacznij edukować. Przekonaj wszystkich, że jesteś prawdziwym ekspertem w dziedzinie motocyklów, i że wiesz, jak zachować się w każdej sytuacji, że potrafisz w razie czego zmienić oponę i nie zaskoczą cię żadne warunki na drodze, bo wybrałeś solidną, porządną kurtkę Icon Merc GeoRacer, buty Icon Raiden Treadwell Brown i spodnie z linii Motto Wear. To z pewnością pomoże uśmierzyć lęki rodziny, przekonać ich do własnych racji, a może nawet zachęci ich do spróbowania jazdy na własną rękę?

Dodaj komentarz