ODZIEŻ ROBOCZA – PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

ODZIEŻ ROBOCZA – PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Wybierając odzież roboczą, czy to dla siebie, czy swoich pracowników, zwrócić należy uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim, oprócz bezpieczeństwa, liczy się też wygoda pracownika. Trzeba więc wziąć pod uwagę kilka czynników, z którymi spotyka się on na co dzień: rodzaj wykonywanej pracy, warunki na stanowisku pracy, temperatura, obecność czynników szkodliwych. Dla konkretnych branż przewidziane są szczególne rodzaje ubrań roboczych, ze specjalnymi certyfikatami, zabezpieczeniami, rodzajami materiału i spełniające odpowiednie wymogi. Ważne jest również, by pracownikowi było wygodnie i czuł się komfortowo, i by ubranie łatwo było utrzymać w czystości i nie wymagało żadnych dodatkowych zabiegów.

W każdych warunkach i w każdym zakładzie pracy, czy to budowlanym, mechanicznym, czy takim, w którym wymagane są bardziej eleganckie ubrania, doskonale sprawdzi się marka Carhartt. Weźmy na przykład kombinezon Duck Bib Coverall Quilt Lined. To jednoczęściowe ubranie – połączenie bluzy i spodni, to bardzo ciepła opcja do wykorzystania na przykład w zakładach mechanicznych czy w rolnictwie, wszędzie tam, gdzie należy ochronić ciało nie tylko przed zimnem, ale potencjalnym wpływem czynników toksycznych. Ogrodniczki Carhartt nadają się z kolei do większość branż, są bowiem tak praktyczne, że z powodzeniem mogą być używane nawet na co dzień, w zwykłym gospodarstwie domowym. Spodnie te są regulowane, mają mnóstwo praktycznych kieszeni i są niebywale wygodne, podobnie zresztą jak zwykłe spodnie, które występują w niezliczonych odmianach i kolorach, z licznym kieszeniami, pętlami na narzędzia, wyposażone w technologie chroniące przez przemoknięciem, zabrudzeniem czy przewianiem, a przy wykonane są z różnorodnych materiałów. W tej bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie i nie ma branży, która nie znalazłaby odpowiedniego fasonu czy wzoru .

Carhartt, podobnie jak wielu producentów odzieży roboczej, posiada całe serie odzieży, spośród których można wybierać interesujące nas modele. Różnią się one na przykład materiałem, z którego zostały wykonane, różnią się bowiem też potrzeby pracowników. Ci, którzy pracują w rozgrzanych, dusznych halach powinni zostać wyposażeni w ubrania z naturalnych, oddychających materiałów, na przykład bawełny. Spodnie Carhartt Force® Extreme Rugged Flex Zip Off są doskonałym przykładem odzieży o dobrych właściwościach wentylacyjnych, niezbędnych w trudnych środowiskach pracy. Pracownicy wykonujący swoje obowiązki na zewnątrz potrzebują odzieży, która nie przemaka – jak na przykład spodni Carhartt Force® Tappen Cargo Pants, które wyposażone są w technologię FastDry. Warto również zaopatrzyć się w ubrania wykonane z softshellu. Ta wszechstronna tkanina, wykorzystywana też w odzieży sportowej, cechuje się wysoką oddychalnością, wiatroszczelnoscią i odpornością na deszcz.

Dodaj komentarz