MÓJ STYL, MIEJSKI STYL

MÓJ STYL, MIEJSKI STYL

W dzisiejszych czasach wszędzie, na całym świecie, ludzie chcą wyglądać modnie, wyróżniać się z tłumu, a jednocześnie do niego pasować, a generalnie to wyglądać jak milion dolarów, za rozsądną cenę. Na ulica łatwo rozpoznać jednak ludzi, którzy mają własny, indywidualny styl, i bardzo często jest to właśnie styl miejski. Jego istotą jest łączenie i mieszanie wzorów, kolorów, faktur i materiałów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, jak na przykład kurtki Dickies Torrance Sand Camo i koszuli Dickies Sacramento Red. Na pierwszy rzut oka, to nie ma prawa się udać, ale przecież do odważnych świat należy, i to, co wydaje się szalone jak ubranie Williego Wonki, koniec końców świetnie do siebie pasuje. Paski i kropki, ciemne i jasne, delikatne i ciężkie – jedynym przykazem jest tutaj podążanie za własną wyobraźnią. W modzie miejskie, im bardziej odważne są połączenia, tym bardziej są cenione.

Określenie „moda miejska” nie musi od razu równać się wyrażeniu „dla bogatych”. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, aby znaleźć prawdziwe perełki. Może podkoszulek po tacie z kultowym zespołem, stare jeansy brata czy flanelowa koszula wydobyta z dna szafy. Moda wciąż powraca, i to, co wydaje się teraz już przestarzałe, z przytupem wróci za parę sezonów. Dobrze zgromadzić kilka porządnych, ponadczasowych, trwałych rzeczy w dobrym gatunku, jak na przykład spodnie czy bluzy firmy Dickies, które będą stanowiły podstawę garderoby, i dobierać do nich dodatki i resztę. W tym celu można przejść się po sklepach oferujących odzież z drugiej ręki. Ma to zasadniczo dwie zalety. Po pierwsze, nikt inny nie będzie miał takich samych ubrań, a po drugie, ze względu na niskie ceny, nie żal ich przerabiać, przeszywać czy farbować. Najwięksi styliści mody ulicznej nigdy nie tracą ani grosza i potrafią dojrzeć w sukience po babci przedmiot, który, odpowiednio zestawiony, będzie zachwycał wszystkich na ulicy. Moda ma to do siebie, że to, co dziś może wydawać się kiczem, jutro będzie wyglądać zupełnie normalnie, więcej, miliony ludzi na całym świecie będzie się tym zachwycać. Są jednak rzeczy, które zawsze będą modne, i można się w nich wszędzie pokazać. Są to na przykład jeansy, flanelowe koszule, jak koszula Dickies Sacramento Black, czy koszulki ciekawymi logo.

Moda miejska jest miejscem, skąd światowi kreatorzy garściami czerpią inspirację dla swoich wybiegów. Tutaj z łatwością można odnaleźć żywiołowość, radość życia, niebanalne trendy i ciekawe stylizacje.

Dodaj komentarz