You are currently viewing CO MOTOCYKLISTA ROBI POZA SEZONEM?

CO MOTOCYKLISTA ROBI POZA SEZONEM?

Zdarzają się oczywiście i tacy, którzy odbywają regularne przejażdżki, nie zwracając uwagi na warunki atmosferyczne. Niestraszne im śniegi, mrozy, deszcz i wiatr, tak długo, jak zimne, skostniałe ręce powalają utrzymać kierownicę motocykla, a nogi obute w solidne buty, jak Icon Raiden Treadwell Stealth, dają radę utrzymać motocykl na postoju w pozycji poziomej. Takich motocyklistów nie ma jednak tak wielu. Znakomita większość kierowców późną jesienią zamyka swoje motocykle w garażach, czekając z niecierpliwością na cieplejsze dni, kiedy znów będzie można ruszyć w trasę.

Powszechnym zmartwieniem jest to, że zapomni się wszystko, co nauczyło się przez cieplejszy okres czy straci czucie motocykla. Jeśli jednak nie zmarnujesz zimowego okresu na wgapianie się w okno i żałowanie, że żyjemy w takim, a nie innym klimacie, wiosną będziesz przygotowany, lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, do nowej przygody, i osiągniesz większe nawet szybkością niż poprzednio.

Jednym z najbardziej oczywisty sposobów na przetrwanie zimowej nudy jest nauka. Przejdź się do biblioteki, poszukaj forów tematycznych na internecie, pisz z innymi motocyklistami, czytaj dobre blogi, znajdź filmiki, które pokazują, jak powinno się jeździć, lub jak jeździć się nie powinno, czytaj rady ekspertów, rozmawiaj ze znajomymi kierowcami… To wszystko pozwoli ci poprawę warsztatu. Same jednak słowa to jeszcze za mało. Podejdź do tego jak do nauki szkolnej: przeczytaj, staraj się zapamiętać, odnieść do sytuacji z prawdziwego życia…

Zima, paradoksalnie, jest dobrym czasem, żeby poprawić kondycję. To prawda, że jemy wtedy więcej, starając się uzupełnić straty ciepła, lecz dodatkowe kalorie warto przemienić na siłowni w mięśnie. Jest to też dobry sposób, by spędzić jakoś te długie, ciemne wieczory i spotkać nowych ludzi, wśród których przecież mogą być motocykliści… Lepsza forma oznacza większą odporność, lepszą kondycję, siłę i witalność, a endomorfiny polepszają nastrój, zwłaszcza, kiedy pomyślisz, jak dobrze będziesz wyglądał na wiosnę w swoim motocyklowym stroju. Zima i przedwiośnie to dobry czas, by rozejrzeć się za nowymi rzeczami. Sklepy często wystawiają je przed sezonem w obniżonych cenach, weźmy tu za przykład doskonałej jakości kask Bell Bullitt Retro Titanium, buty Icon Raiden Treadwell Brown czy kurtkę Icon 1000 The Hood Black.

Zimą ma się zazwyczaj więcej czasu na dokonanie dokładnego przeglądu motocykla. Możesz sprawdzić, czy nie są potrzebne nowe opony, to, jak sprawuje się zawieszenie, czy nawet poprzykręcać poluzowane śrubki i zawory. Jeśli nie możesz doczekać się wiosny, to pomyśl o wyprawach, jakie chcesz przedsięwziąć w tym sezonie. Zaplanuj trasy, oblicz koszty, zabukuj noclegi i postaraj się o urlop w pracy.

Dodaj komentarz