DROGA WZYWA I MUSZĘ JECHAĆ, CZYLI DLACZEGO JEŹDZIMY JAZDY MOTOCYKLEM?

DROGA WZYWA I MUSZĘ JECHAĆ, CZYLI DLACZEGO JEŹDZIMY JAZDY MOTOCYKLEM?

Większość ludzi uwielbia podróżować, i to różnymi środkami transportu. Motocykl nie jest przecież najłatwiejszym i najwygodniejszym z nich wszystkich. Trzeba być cały czas skupionym, wieje, leje, kierowcy samochodów non stop na ciebie trąbią, a kiedy popełnisz błąd i wpadniesz w jakąś dziurę w jezdni, skutki trudno nazwać inaczej niż opłakanymi. Co więc jest w motocyklach takiego, że ludzie są gotowi zaryzykować wszystkie te niewygody, byle tylko poczuć wolność i adrenalinę?

Jak się okazuje, już sam fakt posiadania czy jazdy na motocyklu dodaje punkty do ogólnego rankingu społecznego prestiżu. Kierowcy motocykli postrzegani są jako ludzie z fantazją, energiczni, światowi, niebojący się wyzwań i bezkompromisowi, czyli tacy, którzy z pewnością poradzą sobie w życiu. Stereotypowe myślenie jest w tym przypadku jak najbardziej żywe, i motocykliści po prostu są widziani jako poszukiwacze ciągłych przygód, choćby nawet jechali właśnie do dentysty czy na wywiadówkę dziecka. W przypadku kierowcy samochodu, widzi się tylko człowieka, który utknął właśnie w korku w ciasnej puszce.

Jazda motocyklem ma udowodnione właściwości relaksacyjne i może działać jak medytacja. Być może w normalnym, codziennym życiu jesteś poważnym biznesmenem i nie pozwoliłbyś sobie założyć czegoś takiego, jak kolorowy i niezwykły, oryginalny kask Icon Variant Splintered, Icon Alliance GT Shaguar czy Icon Alliance Lucifur. Na drodze jednak wszystko traci na znaczeniu. Nieważna staje się nawet pogoda, czy to wieje przenikliwy wiatr, czy siąpi zimny deszcz – nawet inni kierowcy, ochlapujący cię wodą z dziur przestają tak bardzo irytować. Motocyklista skupia się bowiem na prowadzeniu pojazdu, prędkości, nachyleniu ciała na zakrętach, obserwowaniu innych uczestników drogi, a takie skupienie na konkretnych zadaniach oczyszcza myśli z innych problemów, a osiągnięty spokój umysłu trwa jeszcze na długo po zejściu z motocykla.

Motocykliści to oczywiście nie tylko ludzie, którzy codziennie odbywają długie wprawy, w czasie których spotykają ich niesamowite przygody. Często, a wręcz coraz częściej zdarza się bowiem, że motocykl staje się niezastąpionym środkiem transportu w zatłoczonych miastach. Poza oszczędnością czasu, występuje tu też spora oszczędność pieniędzy, zazwyczaj motocykle są przecież bardziej ekonomiczne niż samochody i zużywają mniej paliwa, nie mówiąc już o podstawowej konserwacji i utrzymaniu, która jest po prostu łatwiejsza w przypadku motocykla. Nie bez znaczenia są także brakujące miejsca parkingowe, szczególnie w dużych miastach, więc znalezienie miejsca do zaparkowania motocykla zajmuje o wiele mniej czasu. Od kierowców samochodów motocyklistów odróżnia to, że muszą zaopatrzyć się w dodatkową ochronną odzież, która może zwiększyć ogólne koszty jazdy motocyklem. Jeśli jednak wybierze się firmę, która oferuje odzież w niewygórowanej cenie, a w dodatku taką, która może przetrwać lata bez żadnego uszczerbku na jakości, jak Icon czy Motto Wear, to koszy automatycznie rozkładają się na lata.

Dodaj komentarz