Marka Biltwell powstała w 2006r., a założona została przez dwóch przyjaciół, weteranów doświadczonych w sportach akcji. Poszukując nowego celu w swoim życiu, doszli do wniosku, że sprzęt dla motocyklistów jest zbyt drogi i przestylizowany, lśni za dużą ilością chromowanych elementów i zbędnych dodatków. Skupili się na motocyklistach kochających jazdę, niepotrzebujących całej dodatkowej otoczki. Ludziach, którzy wychodzą z domu, biorą motocykl, brudzą go i niszczą i wiedzą, że po to właśnie został wyprodukowany. Stworzyli więc piękny i funkcjonalny sprzęt, taki, jaki sam chcieliby używać, i jaki zachwyca miliony entuzjastów sportów motocyklowych na całym świecie. Styl, praktyczność i użyteczność w rozsądnych cenach to główna zasada marki Biltwell, promującej energiczny styl życia wypełniony jazdą, pozytywnym poglądem na świat i przygodami. Marka odzwierciedla sposób życia jej założycieli, którym nie są kampanie marketingowe, teoretyczne rozważania czy designerskie strategie, ale motocykle, jazda, wyścigi…

Dlatego produkty marki Biltwell są praktyczne, dostępne na każdą kieszeń i dla każdego, kto chce poczuć ten wiatr we włosach. Zgodnie z programem marki, w którym stwierdzono odwrót od zbyt wymyślnych form, przesadzonych cen i odrzucono pomysł projektowania osprzętu motocyklowego tylko po to, by ktoś mógł w nim dobrze wyglądać, bez względu na funkcjonalność i bezpieczeństwo, stworzono nową wizję dla młodych motocyklistów. Biltwell tworzy dla chłopców i dziewcząt, którzy jeszcze niedawno jeździli na rowerach i rolkach, a dziś, dzięki technice i przedsiębiorczości, mogą pozwolić sobie na coś większego i szybszego. Tacy ludzie nie chcą dodatków w stylu „złego chłopca”, wolą postawić na dobrą jakość i uczciwe, rzetelne wykonanie.

Dla tej fali nowych motocyklistów Biltwell stworzył produkty, które łączą najnowocześniejsze osiągnięcia techniki z nutką stylu vintage, na przykład kaski, które są wzorowane na kultowych modelach z lat 60-tych i ówczesnej modzie motocyklowej.

Każdy z produktów Biltwell został tak zaprojektowany, stworzony i oszacowany, by spełniał standardy funkcjonalności i wydajności oraz przystępnej ceny. To proste, lecz solidne i wysokiej jakości części i akcesoria motocyklowe, na które każdy może sobie pozwolić, a które użytkuje się z dumą i przyjemnością. Marka Biltwell ma znaczny wpływ na życie społeczności motocyklistów, ciężko pracujących ludzi, którzy potrzebują jakości w każdym elemencie swojego życia, i szukają jej również w częściach i osprzęcie dla swojego pojazdu.

Filter