Mottowear to producent światowej klasy jeansów motocyklowych. Firma powstała w 2002r. Twórcy marki, sami motocykliści z powołania, doskonale zdawali sobie sprawę z tego, czego od odzieży motocyklowej żądają kierowcy, postawili więc na najlepsze materiały, techniki wytwarzania i akcesoria z najwyższej półki. Z czasem udoskonalili technikę i wprowadzili nowoczesną, szwajcarską technologię łączącą nieścieralny jeans z wielowłókienkową przędzą.

Motocyklowa odzież to niezbędny atrybut i znak rozpoznawczy każdego, kto porusza się na dwóch kółkach, bo nieważne, czy w planach jest daleka, czy krótka trasa: chodzi o to, by czuć się bezpiecznie i komfortowo. Odzież Mottowear spełnia obydwa te warunki. Ich ubrania wyglądają zupełnie normalnie, jak tysiące innych we wszystkich sieciówkach, ale mają dodatkowe zabezpieczenia i ochraniacze, niezbędne w trakcie jazdy, między innymi, podszyte są w newralgicznych miejscach specjalnym materiałem Kevlar. Nie chodzi tu chęć pokazania się jako profesjonalny motocyklista i wyrażenie własnej pasji, ale zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa. Czy to w dalekich podróżach, czy podczas codziennej jazdy do pracy, wygoda i bezpieczeństwo jest priorytetem dla marki Mottowear. Ich jeansy wyglądają jak każdy inny codzienny strój, dlatego nie ma potrzeby przebierania się po zejściu z motocykla. Są one lekkie, miękkie i oddychające dzięki dodatkowi elastanu, lecz gruby jeans, z którego są skrojone gwarantuje wytrzymałość i solidność. Dodatkowo, stawy kolanowe można chronić przez zamocowanie ochraniacza w osłonie z mikrofibry, gwarantującej dodatkowe ocieplenie. Na biodrach zaś da się doczepić na rzepach solidny ochraniacz.

Mottowear była pierwszą na rynku firmą – producentem jeansów motocyklowych, oferującą technologię Intelligent Shock Absorbing Protection, czyli cienkich i lekkich ochraniaczy, które zawierają inteligentne molekuły, przy uderzeniu pochłaniające całą energię wstrząsu. Wszystkie modele jeansów Mottowear przeszły intensywne i fachowe testy odporności na ścieranie, by zapewnić swym użytkownikom trwałość i rzetelność, łącząc te cechy z wygodą zwykłych, bawełnianych, miękkich spodni. Wszystkie fasony spodni motocyklowych są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, nie pominięto więc wytrzymałego, odpornego zamka błyskawicznego, dopasowanych nogawek pasujących do codziennych butów czy niewidoczne szwy. Co ważne, spodnie, o tego rodzaju jeansy można zadbać w domu, nie muszą być bowiem czyszczone chemicznie. Motto marki, czyli chronienie własnego siedzenia, jest traktowane w tych motocyklowych jeansach dosyć dosłownie, ku zadowoleniu i większemu bezpieczeństwu użytkowników dwóch kółek.

Filter