Icon to amerykański producent uznanych kasków, rękawic, kurtek, ochraniaczy, butów dla motocyklistów i ubrań codziennych. Produkty tej marki tworzone są z materiałów o najwyższej jakości, przeznaczone są bowiem dla prawdziwych profesjonalistów, czyli ludzi, dla których oryginalny design i komfort użytkowania musi iść w parze z bezpieczeństwem. W produkcji tego sprzętu każdy detal jest dokładnie sprawdzany i nic nie może być tutaj dziełem przypadku. Każdy produkt musiał przejść rygorystyczne testy wytrzymałościowe i użytkowe. Aby utrzymać pozycję najbardziej rozpoznawalnej marki w Stanach Zjednoczonych, Icon stale dokłada starań, by jego produkty pochodziły z najwyższej półki i nie uznaje żadnych kompromisów w kwestii bezpieczeństwa, wyglądu i wygody. Motocykliści to ludzi, którzy na co dzień stają twarzą twarz
z niebezpieczeństwem, ryzykiem i wielkimi szybkościami – sprzęt im służący jest więc kluczowym elementem, który czasami stanowi jedyną granicę między życiem i zdrowiem a wieczną jazdą po niebieskich autostradach.

Marka powstała w 2002r., założona przez grupę byłych pracowników producenta sprzętu motocyklowego, którzy zaczęli tworzyć innowacyjne produkty dla miłośników dwóch kółek przebywających przede wszystkim w miejskiej dżungli, w przeciwieństwie do powszechnej produkcji dla kierowców przemierzających wielkie przestrzenie. Ten nowy typ motocyklistów, ludzi bezkompromisowych i o wielkich wymaganiach w stosunku do sprzętu, ma specyficzne potrzeby, którym marka Icon wychodzi naprzeciw. Trudna, niewybaczająca błędu powierzchnia asfaltu, tryskający spod kół żwir, kierowcy aut zapatrzeni tylko w siebie i za nic mający potrzeby innych użytkowników dróg – wszystko to sprawia, że codzienna jazda motocyklem nie jest łatwa. Icon jest partnerem motocyklistów od wielu lat i doskonale rozumie ich potrzeby i ból, kiedy stanie się to, co w życiu nieuniknione – upadek, poślizg, zbyt szybko wzięty zakręt, zderzenie.
To doświadczenie zebrane na własnej skórze zainspirowało projektantów Icon do zaprojektowania unikalnych, designerskich, pierwszorzędnych produktów. Marka jest ceniona przede wszystkim przez motocyklistów ceniących sobie bardziej ekstremalne doznania. Kaski i kurtki mają więc charakterystyczny, ciężki, rockowy i nieco toporny styl.

Twórcy matki Icon za swoją misję obrali sobie ochronę bezpieczeństwa motocyklistów: wszędzie
i w każdy możliwy sposób, wiedząc, że życie w drodze pełne jest nieuniknionych sytuacji. Filozofią, którą kieruje się Icon, można streścić w słowach: bądź gotowy, jedź rozsądnie. Z Icon.

Filter