You are currently viewing W TYCH BUTACH NIE MOGĘ WRZUCIĆ BIEGU! – CZYLI, JAK WYBRAĆ DOBRE OBUWIE?

W TYCH BUTACH NIE MOGĘ WRZUCIĆ BIEGU! – CZYLI, JAK WYBRAĆ DOBRE OBUWIE?

Buty motocyklowe to bez wątpienia obuwie specjalnego przeznaczenia, którego główną funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa. Czym kierować się wybierając buty motocyklowe?

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Z butami motocyklowymi jest trochę jak z obuwiem do górskiej wspinaczki. W jednym i drugim przypadku odpowiedni wybór gwarantuje bezpieczeństwo oraz wygodę.

Dobrze dobrane buty motocyklowe to takie, które będą dopasowane do Ciebie pod względem rozmiaru i stylu jazdy. Nie można także zapomnieć o doświadczeniu producentów profesjonalnego obuwia motocyklowego, którzy stosują rozwiązania pozwalające idealnie czuć biegi oraz zwiększają komfort z jazdy, chociażby wynikający z dobrej wentylacji obuwia.

Każdy kierowca może mieć inne priorytety odnośnie do kupowanego obuwia na motor, ale zawodowcy zgodnie podkreślają, że jest ono równie ważne, jak profesjonalny kask i nie należy na nim oszczędzać. W przypadku zakupu butów słabej jakości, o nieodpowiednim rozmiarze lub śliskiej podeszwie, radość z pokonywania każdego kolejnego kilometra będzie sukcesywnie malała; zwiększać się będzie natomiast ryzyko popełnienia błędu.

Istnieje szereg typów butów motocyklowych, które są doskonale dopasowane do stylu jazdy oraz konkretnego typu maszyny. Najprostszy podział wyróżnia buty krótkie i długie, przy czym pierwszy typ polecany jest najczęściej podczas jazdy po mieście, jak w przypadku Icon 1000 Truant 2 Brown. Buty długie mogą stanowić uniwersalny wybór dla każdego motocyklisty, jednak należy pamiętać, że nie gwarantują one wygody podczas chodzenia, ale za to zapewniają znacznie lepszą ochronę w czasie wypadku – jak Icon Patrol 2 Black.

Rozmiar ma znaczenie!

Butów na motor nie kupuje się na oko! Jeżeli podejmiesz pochopną decyzję na pewno wrzucenie biegu stanie się dla Ciebie prawdziwą udręką zarówno w przypadku wyboru zbyt dużego, jak i za małego rozmiaru. W pierwszym przypadku stopa będzie się przemieszczała w bucie, a w drugim możesz tracić czucie z powodu utrudnionego krążenia krwi. Rozmiar jest więc równie ważny, jak jakość!

Chcąc kupić dobre buty na motor, trzeba brać także pod uwagę specyfikę jazdy, rodzaj motocykla i zmienne warunki atmosferyczne, które panują na drodze, dlatego wybór zawsze powinien opierać się na indywidualnym określeniu tego, gdzie, jak często i jak długo zamierzasz korzystać z motocykla.

Dodaj komentarz